انواع پیچ و بولت‌ها در سقف کاذب کناف :

برای اتصال و محکم کردن دو قطعه با جنس یکسان و یا دو متریال با جنس متفاوت به کار می رود. در ظاهر یک استوانه است که دارای رزوه های مارپیچی به دور آن به طور کامل و یا نیمه میباشد. دارای یک سر به اشکال مختلف هستند که برای پیچاندن توسط انواع پیچ گوشتی،آچار و … می باشد و از بدنه پیچ بزرگ تر است و بر روی ساقه پیچ سوار است. در تمامی صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارند.

پیچ ها دسته بندی های مختلفی دارند و بر اساس ظاهر و سایر مشخصات دسته بندی می شوند. پیچ و بولت های زیر در قسمت های مختلف اجرای کناف از جمله اجرای دکوراتیو کناف و اتصال قسمت های مختلف جهت استحکام و اجرای استانداردهای روز دنیا، در کناف کاری های درجه یک کشورهای مختلف دنیا از جمله کشورهای اروپایی استفاده میشود.

پیچ TN (نوک تیز) :
پیچ TN (نوک تیز)برای اتصال صفحات گچی به سازه‌های با ضخامت تا 0/7 میلیمتر استفاده می‌شود. این پیچها در طول های 25 ،35 ،45 ،55 و 70 میلیمتر عرضه می‌شوند که بسته به تعداد لایه‌های صفحات گچی از آن‌ها استفاده می‌شود.
پیچ TB (سرمته دار) :
 پیچ TB (سرمته دار) برای اتصال صفحات گچی به سازه‌های با ضخامت بیش از 0/7 میلیمتر و کمتر از 2/25 میلیمتر استفاده می‌شود. این نوع پیچ ها در طول های 25 ،35 و 45 میلیمتر عرضه می‌شوند.
پیچ LN (نوک تیز) :
 پیچ LN (نوک تیز) برای اتصال سازه‌های فلزی با ضخامت تا 0/7 میلیمتر به یکدیگر استفاده می‌شود.
پیچ LB (سرمته دار) :
 پیچ LB (سرمته دار)برای اتصال سازه‌های فلزی با ضخامت بیش از 0/7 و کمتر از 2/25 میلیمتر به یکدیگر استفاده می‌شود.
 پیچ FN (نوک تیز) :
  پیچ FN (نوک تیز)برای اتصال سازه های فلزی با ضخامت تا 0/7 میلیمتر به ساختار خشک استفاده می‌شود. ویژگی این نوع پیچ سر تخت آن بوده که اجازه می‌دهد اتصال خوبی میان سازه و سطح زیرین ایجاد شود. اتصال رانر فوقانی دیوار کناف به سقف کاذب کناف ، از موارد کاربرد پیچ FN است. توجه شود که این قطعه به زیر سازی فلزی ساختار خشک متصل می شود (نه به لایه پوششی تنها). پیچ FN در طول‌های 35 و 65 میلیمتر عرضه می‌شود.
پیچ و رولپلاک :
از این عامل برای اتصال استادها و رانرها به عناصر پیرامونی دیوار استفاده می‌شود. برای این منظور، استفاده از قطعه های گالوانیزه و رولپلاک با قطر حداقل 4 میلیمتر و طول حداقل 50 میلیمتر توصیه می‌گردد.
بولت پروانه ای (جمع شونده) :
بولت پروانه ای (جمع شونده)
برای نصب الحاقاتی نظیر قفسه‌های آشپزخانه بر روی دیوار‌های کناف استفاده می‌شود. این نوع مهارها در دو نوع فلزی و پلاستیکی و در طول‌های مختلف برای دیوارهای یک و چند لایه تولید می‌شوند (توجه شود که در هنگام انتخاب مهر ، باید تعداد و ضخامت لایه‌های پوششی دیوار در نظر گرفته شود).
_ ظرفیت باربری مهارهای جمع شونده فلزی برای دیوارهای تک لایه و دو لایه به ترتیب 30 و 50 کیلوگرم می‌باشد.
_ ظرفیت باربری مهار جمع شونده پلاستیکی برای دیوار‌های تک لایه و دو لایه به ترتیب 25 و 40 کیلوگرم می‌باشد.
بولت سقفی M6*60mm :
بولت سقفی M6*60mmاز این قطعه برای اتصال آویز سیمی به سقف بتنی استفاده می‌شود.
بولت فنری پانل با قلاب M4*50mm :
 بولت فنری پانل با قلاب M4*50mmاز این قطعه برای اتصال آویز سقف کاذب کناف به بلوک سقفی (اعم از سفالی یا سیمانی) در سقف تیرچه بلوکی، اتصال قسمت فوقانی دیوار جداکننده کناف به سقف کاذب کناف ، آویز نمودن یک چراغ سبک از سقف کاذب کناف و نصب ریل پرده به سقف کاذب کناف استفاده می‌شود.
بولت فنری پانل با قلاب (مهار صلیبی) M5*75mm :
 بولت فنری پانل با قلاب (مهار صلیبی) M5*75mmکاربرد این نوع مهارها مشابه با مهار جمع شونده است. مهارهای صلیبی در انواع و اندازه‌های متنوع تولید می‌شوند. ظرفیت باربری مهار های صلیبی با قطر M5 و M6 به ترتیب 40 و 50 کیلوگرم می‌باشد. از نظر ساختار ، مهار صلیبی در دو نوع ثقلی و فنری دسته بندی می‌شوند.