انواع پیچ و بولت‌ها در سقف کاذب کناف :

برای اتصال و محکم کردن دو قطعه با جنس یکسان و یا دو متریال با جنس متفاوت به کار می رود. در ظاهر یک استوانه است که دارای رزوه های مارپیچی به دور آن به طور کامل و یا نیمه میباشد. دارای یک سر به اشکال مختلف هستند که برای پیچاندن توسط انواع پیچ گوشتی،آچار و … می باشد و از بدنه پیچ بزرگ تر است و بر روی ساقه پیچ سوار است. در تمامی صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارند.

پیچ ها دسته بندی های مختلفی دارند و بر اساس ظاهر و سایر مشخصات دسته بندی می شوند. پیچ و بولت های زیر در قسمت های مختلف اجرای کناف از جمله اجرای دکوراتیو کناف و اتصال قسمت های مختلف جهت استحکام و اجرای استانداردهای روز دنیا، در کناف کاری های درجه یک کشورهای مختلف دنیا از جمله کشورهای اروپایی استفاده میشود.

پیچ TN (نوک تیز) :

پانل - پیچ و بولت

برای اتصال صفحات گچی به سازه‌های با ضخامت تا 0/7 میلیمتر استفاده می‌شود. این پیچها در طول های 25 ،35 ،45 ،55 و 70 میلیمتر عرضه می‌شوند که بسته به تعداد لایه‌های صفحات گچی از آن‌ها استفاده می‌شود.

پیچ TB (سرمته دار) :

 

TB سرمته - پیچ و بولت

برای اتصال صفحات گچی به سازه‌های با ضخامت بیش از 0/7 میلیمتر و کمتر از 2/25 میلیمتر استفاده می‌شود. این نوع پیچ ها در طول های 25 ،35 و 45 میلیمتر عرضه می‌شوند.

پیچ LN (نوک تیز) :

 

LN - پیچ و بولت

برای اتصال سازه‌های فلزی با ضخامت تا 0/7 میلیمتر به یکدیگر استفاده می‌شود.

پیچ LB (سرمته دار) :

 

سازه سرمته - پیچ و بولت

برای اتصال سازه‌های فلزی با ضخامت بیش از 0/7 و کمتر از 2/25 میلیمتر به یکدیگر استفاده می‌شود.

 پیچ FN (نوک تیز) :

 

FN - پیچ و بولت

برای اتصال سازه های فلزی با ضخامت تا 0/7 میلیمتر به ساختار خشک استفاده می‌شود. ویژگی این نوع پیچ سر تخت آن بوده که اجازه می‌دهد اتصال خوبی میان سازه و سطح زیرین ایجاد شود. اتصال رانر فوقانی دیوار کناف به سقف کاذب کناف ، از موارد کاربرد پیچ FN است. توجه شود که این قطعه به زیر سازی فلزی ساختار خشک متصل می شود (نه به لایه پوششی تنها). پیچ FN در طول‌های 35 و 65 میلیمتر عرضه می‌شود.

پیچ و رولپلاک :
از این عامل برای اتصال استادها و رانرها به عناصر پیرامونی دیوار استفاده می‌شود. برای این منظور، استفاده از قطعه های گالوانیزه و رولپلاک با قطر حداقل 4 میلیمتر و طول حداقل 50 میلیمتر توصیه می‌گردد.
بولت پروانه ای (جمع شونده) :
پروانه ای - پیچ و بولت
برای نصب الحاقاتی نظیر قفسه‌های آشپزخانه بر روی دیوار‌های کناف استفاده می‌شود. این نوع مهارها در دو نوع فلزی و پلاستیکی و در طول‌های مختلف برای دیوارهای یک و چند لایه تولید می‌شوند (توجه شود که در هنگام انتخاب مهر ، باید تعداد و ضخامت لایه‌های پوششی دیوار در نظر گرفته شود).
_ ظرفیت باربری مهارهای جمع شونده فلزی برای دیوارهای تک لایه و دو لایه به ترتیب 30 و 50 کیلوگرم می‌باشد.
_ ظرفیت باربری مهار جمع شونده پلاستیکی برای دیوار‌های تک لایه و دو لایه به ترتیب 25 و 40 کیلوگرم می‌باشد.
بولت سقفی M6*60mm :

buletsaghfi thumb 250 179 - پیچ و بولت

از این قطعه برای اتصال آویز سیمی به سقف بتنی استفاده می‌شود.

بولت فنری پانل با قلاب M4*50mm :

 

فنری پانل با قلاب 0 - پیچ و بولت

از این قطعه برای اتصال آویز سقف کاذب کناف به بلوک سقفی (اعم از سفالی یا سیمانی) در سقف تیرچه بلوکی، اتصال قسمت فوقانی دیوار جداکننده کناف به سقف کاذب کناف ، آویز نمودن یک چراغ سبک از سقف کاذب کناف و نصب ریل پرده به سقف کاذب کناف استفاده می‌شود.

بولت فنری پانل با قلاب (مهار صلیبی) M5*75mm :

 

فنری پانل با قلاب مهار صلیبی - پیچ و بولت

کاربرد این نوع مهارها مشابه با مهار جمع شونده است. مهارهای صلیبی در انواع و اندازه‌های متنوع تولید می‌شوند. ظرفیت باربری مهار های صلیبی با قطر M5 و M6 به ترتیب 40 و 50 کیلوگرم می‌باشد. از نظر ساختار ، مهار صلیبی در دو نوع ثقلی و فنری دسته بندی می‌شوند.

2Q== - پیچ و بولت

پیچ و بولت

بولت

استاد بولت در واقع یک مفتول رزوه شده یا همان پیچ متری می باشد که در سایزهای مختلف بنا به تقاضای کارفرمایان محترم بریده می شود . استاد بولت از لحاظ نوع رزوه به دو نوع میلیمتر و اینچی تقسیم می شوند که نوع اینچی ان از کاربرد فراوانی برخوردار است.  استاد بولت نوع سختی این پیچ ها شامل گریدهای زیر می باشد

پیچ

ابزاری است کاربردی در صنایع مختلف بیشتر از جنس فلز و بعضا پلاستیکی یا پلیمری که به صورت  میله مدور  شکل با ابعاد و اشکال گوناگون دارای شیارهای دورانی شکل منظم (با عنوان دنده یا رزوه) بر روی سطح آن و همچنین بخش هایی هندسی شکل در ابتدای میله مدور (4گوش -6گوش-گرد و …)  جهت استفاده و بکارگیری آن