سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان

سقف کشسان به عنوان یکی از متریال های فوق العاده و مدرن در بین انواع سقف کاذب یک از انعطاف پذیرترین سقف های موجود میباشد. از مهم ترین دلایل برتری سقف کششی نسبت به سایر سقف ها می توان به سرعت نصب بسیار بالا بدون نیاز به جابجایی مبلمان، انعطاف پذیری و اجرای بدون ایجاد هرگونه تخریب ساختمانی و عدم تولید گرد و غبار اشاره نمود. اما منحصر به فرد ترین ویژگی سقف کشسان انعطاف پذیری فوق العاده بالای آن است که باعث می شود تنها با تکیه بر ذهن و تفکر خلاق معمارانه، هر شکل و فرم هندسی پیچیده ای نیز به زیبایی هرچه تمام تر قابل اجرا باشد.

جنس:

جنس این سقف ها پلی وینیل بوده و در کشورهای مختلفی نظیر آلمان، فرانسه، چین و … تولید می شوند. شایان توجه است موادی که در خط تولید شرکتهای اروپایی مانند PONGS آلمان به کار گرفته می شود، دارای استاندارد هایی از قبیل مقاومت در برابر آتش، عدم انتشار گازهای سمی و فلزات سنگین، عدم نفوذپذیری بخار آب، ثبات رنگ در برابر نور، ثبات ابعاد در برابر رطوبت و … می باشند.

متریال:

متریال سقف کشسان به صورت رولی در تنوع مدل و طیف رنگی گوناگون بوده و در فرآیند تولید جهت نصب به عنوان سقف کاذب در انواع کاربری های مسکونی، تجاری، اداری، بهداشتی، درمانی و … در ابعاد مورد نظر برش خورده و محیط آن توسط تکنولوژی دوخت فرکانس بالا به یک نوار پلاستیکی به نام ” هارپون ” متصل می گردد. بعد از این عملیات، سقف مورد نظر به صورت پیش ساخته آماده نصب در فضا می باشد و با استفاده از خاصیت کششی آن با حرارت دادن به پوشش سقف از پیش آماده شده به پروفیل های آلومینیومی پیچ شده به سقف یا دیوار در دور تا دور فضای مورد نظر فیکس می گردد.

دیگر ویژگی حائز اهمیت سقف کششی قابلیت باز شدن و نصب مجدد آن می باشد زیرا بدون ایجاد هر گونه گرد و غبار و تخریبی امکان تعویض و یا تعمیر نورپردازی و تاسیسات پشت این نوع از سقف کاذب را امکان پذیر می نماید.

به دلیل سبک بودن و در نتیجه کم شدن و بهینه سازی بار تحمیل شده سقف به سازه و تاثیر به سزای این ویژگی در زمان های حساس مانند زلزله و … این سقف های بیشتر از 40 سال است که به عنوان اصلی ترین متریال مورد استفاده در گروه سقف کاذب در اروپا مورد توجه مردم و جامعه مهندسین و سازندگان می باشند.